آشنایی با پهپاد های سمپاش 

در دنیا مدرن امروزی هدف افزایش بازده کار است، علاوه بر این باید سرعت انجام کار را افزایش داد تا در زمان کمتر بیشترین بازده را با کمترین قیمت ممکن به ارمغان آورد. پهپادها یک ابزار قابل اعتماد و هوشمند و بسیار کارآمد در بخش کشاورزی هستند. پهپاد های سمپاش نوعی از پهپاد ها هستند که به کمک آن ها میتوان در کمترین زمان و با بازده بسیار بالا به سمپاشی مزارع و باغ ها پرداخت. 

مزایا استفاده از پهپادهای سمپاش

1- سرعت سمپاشی

مدیریت زمان حداقل دستاوردی است که پهپادهای سمپاش برای مصرف کننده آن به ارمغان خواهند آورد. سهولت انجام کار با آن ها و سرعت بالای این دستگاه ها باعث شده تا بتوان با استفاده از آن ها در مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه حدود یک هکتار از اراضی زیر کشت را سم‌ پاشی کرد، درمقیاس روزانه این دستگاه ها میتوانند ۳۰ تا ۴۰ هکتار زمین را سم‌ پاشی کنند اما در روش سنتی و با استفاده از تراکتور این مقدار برابر ۱۰ الی ۱۵ هکتار خواهد بود. 

2- مدیریت مصرف سموم

استفاده از سمپاش ها تنها به کم شدن مدت زمان سمپاشی ختم نمیشود و این پهپاد ها میتوانند به مدیریت مصرف سموم نیز کمک کنند. مطالعات نشان میدهد این پهپاد میتوانند تا حدود 30 درصد در مصرف سموم صرفه جویی کنند. که این علاوه بر صرفه اقتصادی به محیط زیست نیز کمک شایانی خواهد کرد.

3- صرفه جویی در مصرف آب 

برای درک این موضوع بهتر است بدانید که در روش سنتی و با استفاده از تراکتور جهت سمپاشی یک هکتار زمین به ۲۰۰ الی ۴۰۰ لیتر آب نیاز است این در صورتی است که با استفاده از پهپادهای سمپاش می‌توان با حدود ۱۴ الی ۱۵ لیتر آب یک هکتار زمین را سمپاشی کرد.

4- کاهش نیروی انسانی

پهپادهای سمپاش همچنین باعث کاهش مصرف نیروی انسانی و هزینه‌ های کارگری می‌شوند این در حالی است که در روش های سنتی نیاز به 4 تا 5 کارگر خواهد بود.

باید به این نکته اقرار کرد این پهپاد ها ویژگی های منحصر به فردی را دارند که مزایای آن ها بر معایب آن ها برتری فاحشی دارد و گاها میتوان از معایب آن صرف نظر کرد، اما مهمترین دغدغه و به نوعی عیب مهم این دستگاه ها در کشور قیمت بالای آن ها در ایران است.

شرکت ایپاک یکی از ارائه دهندگان خدمات فروش و پس از فروش کودکوپترهای حرفه ای به خصوص محصولات DJI سعی دارد تا بهترین خدمات را به مشتریان گرامی ارائه نماید، شما میتوانید کلیه محصولات حرفه ای را بر روی سایت این شرکت مشاهده کرده و با کلیک بر روی هر کدام از آنها اطلاعات دقیق آن را بدست آورید و در صورت تمایل به صورت آنلاین خرید نمایید ، شماره تماس بخش فروش شرکت ایپاک 01133313666 در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نمایش بیشتر بستن