راه‌‌‌های تشخیص پهپاد ریفربیشد از اورجینال
فاطمه خداشناس
فاطمه خداشناس
30 دی 1400 | 11 : 16
راه‌‌‌های تشخیص پهپاد ریفربیشد از اورجینال

آیا خرید هلی شات Dji از نوع Refurbished منطقی است؟


در این مقاله به محصولات Refurbished شرکت DJI مخصوصا انواع هلی شات دی‌جی‌آی میپردازیم و در مورد مشخصات آن‌ها توضیح میدهیم. این محصولات به خودی خود هیچگونه مشکلی ندارند اما در خرید آن‌ها نکاتی است که باید به آن توجه کرد.


محصولات Dji Refurbished چه نوعی از محصولات Dji هستند؟


پرنده‌های Refurbished که ساخت کمپانی دی جی آی هستند، محصولاتی می‌باشند که به علت نقص و مشکلات فنی به شرکت بازگردانی شده‌اند. بعد از ارجاع به کارخانه کمپانی دی جی آی  آن‌ها را تعمیر و مشکلات فنی محصولات را برطرف میکند، تا دوباره آن‌ها را روانه بازار کند. دقیقا نمی‌توان تشخیص داد که مشکلات این هلی شات‌ها چه چیزی بوده است و به چه علتی به کمپانی مرجوع شده‌اند زیرا این پرنده‌ها پس از رفع نقص دوباره به چرخه فروش بازگرداننده میشوند و کاملا بدون عیب و ایراد هستند. مشکلات آن‌ها بسیار متفاوت است و می‌تواند اصلا ارتباطی به خود دستگاه نداشته باشند.


جهت درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید:


بعنوان مثال تصور کنید هلی شات مویک ایر که به نمایندگی فروش دی‌جی‌آی در کشور دبی فرستاده شده است. پس از تخلیه متوجه می‌شوند که کارتن آن پاره شده است. سپس نمایندگی فروش آن محصول را به کمپانی مرجوع می‌کند و سپس کمپانی DJI پس از تعویض کارتن آن این محصول را با نام کامل مویک ایر (Refurbished) دوباره به یکی از نمایندگان فروش خود در سراسر جهان ارسال خواهد کرد. این مشکلات متعدد هستند و می‌تواند بصورت خرابی ریموت، باتری و یا خود پرنده باشند که پس از بررسی و تعویض آن دوباره با نام Refurbished آماده فروش می‌شوند. پس چیزی که مسلم است این است که:


کالاهای جدید دی‌جی‌آی ورژن Refurbished ندارند و پس از جمع‌ آوری انواع پهپاد و اصلاح شدن آن‌ها که بیش از ۹ ماه زمان می‌ برد دوباره به چرخه فروش برخواهند گشت.


چگونه محصولات ریفربیشد کمپانی دی جی آی را تشخیص دهیم؟


شماره سریال را بررسی کنید؛ برای همه محصولات تعمیر شده، حرف پنجم از آخرین کاراکتر، حرف “S” یا “R” خواهد بود. کلمه Refurbished نیز جزیی از نام محصول است و شما می‌توانید آن کلمه را بر روی سریال نامبر محصول روی جعبه آن مشاهده نمایید. بعنوان مثال اسمی‌که بر روی هلی شات مویک ایر نوشته شده است بصورت زیر است:


DJI Mavic Air (Refurbished)


شماره سریال زیر نمونه‌ای از مویک پرو ریفربیشد است:


dji-refurbished


تست این محصولات معیوب توسط خود کمپانی دی جی آی انجام میشود:


آزمایشات کامل مربوط به عملکرد دستگاه انجام میشود و برای هر قسمتی از محصول که معیوب و ناقص می‌باشد، قطعات سالم جایگزین می‌ شود.


روند معاینه محصولات به طور کاملا شفاف صورت می‌پذیرد و دستگاه نهایی شده هیچگونه تفاوتی با هلی شات غیر ریفربیشد ندارد.


بسته بندی و پکیج شامل کتابچه‌های راهنمای مناسب، قطعات و جعبه‌های جدید می‌باشد.


قبل از اینکه DJI Refurbished به فروش و یا حراج گذاشته شود، در بازرسی تضمین کیفیت نهایی قرار می‌گیرد.


ممکن است بر روی بدنه محصول، نشانه هایی از ساییدگی مانند خش‌‌‌های جزئی وجود داشته باشد. بازگشت محصول ناشی از وضع ظاهر و زیبایی که اثری بر کارایی محصول ندارد، پذیرفته نیست.


آیا محصولات Dji refurbished از کیفیت تضمین شده برخوردارند؟


قطعا بله، کمپانی DJI به شما این قول را می‌دهد که هر هلیشات Refurbished به طور کامل آزمایش شده است و کیفیت محصولات مورد تعمیر همانند کیفیت محصولات جدید است.


چه نوع خدمات پس از فروشی برای محصولات DJI مرمت شده در نظر گرفته میشود؟


بیمه نامه خدمات پس از فروش برای محصولات DJI refurbished همانند یک محصول جدید است. کیفیت این محصولات Refurbished شده دی‌جِی‌آی، همانند محصولات جدید این شرکت می‌باشد. (این خدمات فقط مربوط به کشورهایی است که نمایدنگی رسمی‌دی جی آی در آن‌ها وجو دارد و شامل ایران نمی‌شود!)


آیا می‌توان برای محصولات Refurbished از بیمه DJI Care استفاده کرد؟


بله این امکان وجود دارد؛ مبلغ پوشش بیمه برای این محصولات همانند محصولات جدید است. (این خدمات فقط مربوط به کشورهایی است که نمایدنگی رسمی‌در آن‌ها وجو دارد و شامل ایران نمی‌شود!)


آیا امکان خرید محصولات ریفربیشد شده دی جی آی در ایران امکان پذیر است؟


بطور کلی محصولات ریفربیشد در شرکت ایپاک ارائه نخواهند شد و این ضمانت از طرف این مجموعه به شما مشتریان عزیز داده خواهد شد که تمام محصولات این مجموعه اورجینال است. جهت راهنمایی بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های مجموعه تماس داشته باشید تا شما را در این امر بیشتر راهنمایی نمایند.


بطور کلی این محصولات دارای چه ویژگی هستند؟


مهم ترین دلیلی که این محصولات مورد توجه خریداران است قیمت کم محصولات و تضمینی است که دی جی ای برای محصولات ریفربیشد خود در نظر گرفته است.

دیدگاه شما