چگونه از باتری پهپاد خود محافظت کنیم؟
30 دی 1400 | 49 : 16
چگونه از باتری پهپاد خود محافظت کنیم؟

از مهم ترین اجزا در تجهیزات RC میتوان به باتری اشاره کرد چرا که از باتری میتوان در استارت زدن، تثبیت انرژی، تهیه نیروی کافی و… استفاده کرد. عموما در کوادکوپترها از باتری های لیتیوم پلیمری یا لیتیوم یونی استفاده می شود که باید در حفظ و نگهداری هر چه بهتر آنها به موارد زیر دقت کنیم تا طول عمر باتری و همچنین مدت زمان استفاده از محصول RC خود را افزایش دهیم.


نکته اول:


پس از استفاه از کوادکوپتر خود، هرگز باتری را به طور کاملا شارژ یا دشارژ نگه ندارید. برای مثال اگر زمان پرواز در پرنده شما ده دقیقه است و قصد دارید ادامه پرواز با پرنده را به زمان دیگری موکول کنید، بهتر است پنج دقیقه از آن استفاده کنید تا باتری آن نصف شده و سپس آن را خاموش کنید. با این روش دیگر نیازی به اهم متر یا باتری چکر برای تعیین میزان باقی مانده ولتاژ باتری نیز ندارید.


در دستگاه های DJI بسته به نوع دستگاه بهتر است شارژ را بین ۶۰ تا ۷۰ درصد نگه دارید . در دستگاه هایی که قابلیت Storage باتری را دارند پس از گذشت چند روز خود باتری شارژ کم کرده و به حالت Storage میرود تا آسیبی به آن نرسد .


نکته دوم:


هنگامی که باتری گرم است، از شارژ کردن آن بپرهیزید و اجازه دهید تا باتری خنک شده و سپس برای شارژ آن اقدام نمایید.


نکته سوم:


از شارژر فندکی خودرو و پاور پاوربانک کمتر استفاده کنید چرا که این محصولات نوسان بالایی دارند و همین عامل باعث کاهش عمر باتری دستگاه شما میشود.


نکته چهارم:


دقت کنید هنگامی که باتری دستگاه شما شارژ شد آن را از برق جدا کنید و زمان طولانی بیش از نیاز شارژ کامل باتری متصل به برق نباشد.


نکته پنجم:


این روزها باتوجه به نوسان برق و قطعی پی در پی و مکرر آن بهتر است هاب شارژر و یا باتری شما قبل از متصل شدن به پریز برق به محافظ متصل باشد.


ممکن است مواردی که در اینجا عنوان شد، به نظر ساده بیایند، اما مطمئن باشید رعایت همین نکات ساده می تواند عمر مفید باتری شما را به طور چشم گیری افزایش دهد. فراموش نکنید باتری مانند قلب تپنده دستگاه شماست. در مراقبت از آن کوشا باشید.

دیدگاه شما